Koncerts

Datums: 03.03.2020 Koncerts "Mana tautasdziesma"

Latvietis ar tautasdziesmu saaudzis - tā domāja senāk, tā domājam mūsdienās. Katram kādā brīdī sava: godos vai ikdienas gaitās, dabā vai darbā, tikumos vai attiecībās. Tautasdziesmu skanīgums, to paustā dzīvesziņa tikai ar lielu iedziļināšanos "izkožama". Tautasdziesmu iemīlēt var, ja to pazīst. Tāpēc tām veltītas arī literatūras un mūzikas stundas, un īsti laikā bija koncerta "Mana tautasdziesma"apmeklējums koncertzālē "Lielais dzintars", uz kuru devās 5., 6.A un 6.B klases skolēni projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros. Ka tautasdziesma var būt mūsdienīga, daļa skolēnu jau bija atzinuši iepriekš, taču koncerta programma ļāva vēlreiz gūt apstiprinājumu, ka tās gan ir melodiski skaistas, gan mūsdienīgi izpildāmas. Skolēnus pārsteidza koklētājas Laimas Jansones sniegums, viņas virtuozā kokles spēle, un vēl lielāku sajūsmu radīja DJ Monsta, kurš senu ierakstu ar teicējas dziedājumu radīja jauniešiem aktuālā skanējumā, reizē to muzikāli papildinot arī koklētājai. Jauniešus uzrunāja arī Mika Dukura Un Annijas Putniņas skaistie tautasdziesmu dziedājumi. Un priecē, ka koncertā tika izpildītas dziesmas, kas tuvas un pazīstamas ir arī skolu jaunatnei.