Koncertuzvedums

Datums: 30.03.2021 Koncertuzvedums "No Veidenbauma neaizbēgsi"

"No Veidenbauma neaizbēgsi" ir mūsdienīgs, autobiogrāfisku nianšu skaidrojošs un digitālā formātā pieejams dzīvesstāsts, kas dzejā, dziesmās un epizodiskos mēmā kino fragmentos, ļauj skatītājiem uz brīdi nonākt vienā telpā ar Eduardu Veidenbaumu, lai no pirmās rindas redzētu nozīmīgākos dzejnieka dzīves līkločus, kā arī ieklausītos viņa joprojām aktuālajās dzejas rindās. To ar "Latvijas skolas somas" finansiālu atbalstu iespējams bija noskatīties visiem 9.-12.klašu skolēniem, papildinot ar šo koncertu literatūras stundās apgūto par E.Veidenbaumu un viņa radošo personību. Biogrāfiskais materiāls iegūst jau māksliniecisku interpretāciju. Koncertuzvedums palīdz saprast E.Veidenbauma nozīmīgumu latviešu kultūrā, arī dzejnieka vietu mūsu tautas vēsturisko norišu kontekstā, vienlaicīgi padarot dzejnieka tēlu cilvēcisku, saprotamu, realitātei pietuvinātu.

Paši skolēni atzina, ka šāda veida stundas it kā atdzīvina dzejnieka tēlu, padara saprotamu, vienkārši uztveramu. Iepriekš izveidotais priekšstats apstiprinās vai arī iegūst jaunus uzsvarus. Skolēnus vairāk uzrunāja tieši dzejnieka attēlojums un sadzīves ainiņu izspēle. Arī izmantotais mūzikas stils šajā vecumposmā ir saistošs, dažam arī izrādījās grūtāk uztverams elements.