Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bagātības vērtējot

Datums: 02.03.2020 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bagātības vērtējot

28.februāri 10.-12.klašu skolēni devās uz Rīgu, lai apmeklētu izstādi "Skola 2020" un iegūtu aktuālāko informāciju par studiju iespējām Ķīpsalā, gan projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros iepazītos ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, kas ir nozīmīgākā profesionālās mākslas krātuve valstī, bagātībām un pastāvīgajām ekspozīcijām gides vadībā. Pēc vērienīgas rekonstrukcijas muzejs tika atklāts 2016.gada maijā daudz mūsdienīgākā veidolā, taču saglabāts vēsturiskās ēkas majestātiskums. Skolēni ar interesi patiešām iedziļinoties klausījās gides stāstījumā, turklāt raisījās sarunas par redzēto un iepazīto. Skolēnu atziņas:

• Mākslas muzejs bija ļoti vērtīgs un interesants apskates objekts, patika gan gleznas, gan arhitektūra.
  • Patika gan telpas, gan mākslas darbi; bija interesanti paklausīties gides stāstījumā;
  • Ļoti patika mākslas muzejs, jo interesanti un saprotami pastāstīja par gleznām;
  • Patika redzēt tik skaistu, greznu ēku, kā arī gide interesanti stāstīja par mākslas attīstību;
  • Patika, ka daudzas populāras gleznas varēja apskatīt klātienē;
  • Patika stikla grīdas, kuras ir atjaunotajā ēkā;
  • Patika pagrabstāvs ar mūsdienu mainīgām izstādēm;
  • Aizejot uz mākslas muzeju, sapratu, cik ļoti mani aizrauj māksla;
  • Aizkustināja 16.-17.gs. māksla.muzejs2