Datums: 27.05.2021 Mācību izrāde “Kā top izrāde?”

Visa mācību gada laikā teātra mākslas stundās skolēni paši plānoja un veidoja izrādes, ar etīžu palīdzību izspēlēja dažādas situācijas. Skolēni ir apguvuši, ka teātris nav tikai aktieris, ka teātri veido gan skatuves tehniskie darbinieki, gan grāmatveži, butafori, mūziķi, frizieri un vēl citu profesiju pārstāvji. Arī teātra direktors ir saistīts ar izrādes veidošanu.

Kaut arī attālināti, skolēni tikās ar aktieriem mācību izrādē "Kā top izrāde?", kurus ir iepazinuši vairākās Liepājas teātra izrādēs. Šo aktieru vadībā skolēni tika iepazīstināti ar skatuves mākslinieku ikdienu un izrādes tapšanas procesiem. Skolēniem veidojas izpratne par profesiju daudzveidību. Skolēni aktīvi iesaistījās nodarbības procesā, gan atbildot uz jautājumiem, gan daloties ar savu pieredzi izrādes veidošanā, gan uzdodot jautājumus māksliniekiem. Pēc izrādes skolēni izteica vēlmi izveidot savu izrādi un parādīt to skatītājiem, jo šajā mācību gadā attālinātā mācību procesa dēļ tas neizdevās.