Datums: 14.04.2022 Teātra izrāde "Polianna"

Pēc garajiem Covid-19 pandēmijas ierobežojumiem 7.aprīlis bija svētku diena, jo 6.a klasei bija iespēja doties uz Liepājas teātri, lai klātienē skatītos izrādi "Polianna", izbaudot citas sajūtas - būt klātesošam izrādes varoņiem, varēt līdzi just varoņu gaitām, iepazīstot teātra kultūru un apskatot Latvijas vecāko teātri. (6.b klase uz teātri devās 10.maijā.)

Skolēni sociālo zinību stundās, mācoties par savu iekšējo pasauli, vērtībām, lasīja  un analizēja Elonoras H. Porteres grāmatas “Polianna” fragmentu “Prieka spēle”, kas ļāva diskutēt, kā visgrūtākajā dzīves posmā tikt pāri lielām sāpēm, pārdzīvojumiem, kā neļauties grūtsirdībai, bet meklēt prieku ik katrā notikumā. Improvizēja par iespējamiem scenārijiem. Un tad vēroja izrādi par vienpadsmit gadus veco meiteni Poliannu.

Pēc izrādes skolēni salīdzināja savus minējumus ar iepriekš izteiktajiem par sižetu un varoņiem. Klasē notika diskusijas par dzīves nemainīgām vērtībām, kas ir mīlestība, uzticība, nesavtīga palīdzēšana citiem. Kopīgi nonākot pie atziņas, ka labais vairo labo.

Skolēnu atsauksmes:

• Bija interesanti skatīties, kā Polianna mainīja citu dzīves.
  • Man patika Prieka spēle, jo viņa bija interesanta un smieklīga.
  • Man patika smieties kopā ar draugiem.
  • Man patika, ka visi smējās, jo bija forši.