Teātra izrāde

Datums: 15.06.2023 Teātra izrāde "Polianna"

12. aprīlī Nīcas vidusskolas 4.klases skolēni Liepājas teātrī ar lielu interesi noskatījās   izrādi “Polianna.”    Skolēni izrādes laikā varēja vērot, kā vienpadsmit gadus veca meitene Polianna ar prieka spēles palīdzību pierāda apkārtējiem, ka pasaule ir ļoti jauka vieta un visā var atrast prieku. Poliannai piemīt tādas īpašības kā sirsnīgums, mīļums un labestība. Viņa alkst mīļuma un pati ir gatava to dāvāt katram, arī  savai krustmātei Pollijai, kura nocietinājusi savu sirdi un neļaujas emocijām.

Pirms izrādes skolēni literatūras stundās lasīja fragmentus no Eleonoras H.Porteres grāmatas “Polianna”, analizēja galveno varoņu rakstura īpašības un pārdomāja, kādas ir viņu pašu vērtības. Teātra mākslas stundās skolēni mēģināja iejusties galveno varoņu lomās.

Noskatoties izrādi, skolēniem radās interese izlasīt visu grāmatu “Polianna”. Teātra mākslas stundās pārrunājām, kā un kādas emocijas izrādē attēloja aktieri, izmantojot grimases, ķermeņa valodu. Skolēni rakstīja savas pārdomas par izrādē redzēto un pārdzīvoto.