Teātra izrāde

Datums: 02.01.2020 Teātra izrāde "Sniegbaltītes skola"

Muzikālā izrāde ir  stāsts par lācēnu Mišu, kuram mamma neļauj mācīties, lai arī pārējie zvēriņi jau iet skolā. Lāča mamma baidās par savu lācēnu, jo apkārt dauzās huligāns Vilcēns. Bet Miša tomēr panāk savu, kļūst par labu skolēnu, un kopā ar pārējiem zvēriņiem pārmāca arī lielībnieku Vilcēnu.

Teātra izrāde tiek izmantota kā mācību metode. Pirms izrādes skatīšanās skolēni klases stundā darbojās, lai labāk sagatavotos izrādes apmeklējumam: atkārtoja uzvedības noteikumus teātrī, izspēlēja situācijas, kādas raksturīgas apmeklētājiem teātrī un iepazinās ar informāciju uz biļetes, noskaidroja, kādu informāciju tā sniedz.

Pēc izrādes skolēni analizēja redzēto: vērtēja izrādē atveidoto varoņu uzvedību, meklēja un domāja par līdzīgām situācijām no savas dzīves, zīmēja spilgtākās epizodes/ varoņus no izrādes, savu izvēli pamatoja, raksturoja epizodi/ varoni no sava skatu punkta, salīdzinot to ar vērojumiem no savas dzīves - savas un klasesbiedru uzvedības un attieksmes.

Daļai skolēnu šī bija pirmā pieredze Liepājas teātrī, viņi mācījās neapjukt, pamazām apgūstot prasmi uzvesties teātrī. Starpbrīdī, kad skolēniem bija tikšanās ar izrādes varoņiem, skolēni centās pārvarēt bailes un uzrunāt aktierus, vāca autogrāfus, izteica savus pārdzīvojumus par redzētu, ieteica, kā vajadzētu rīkoties varonim 2.cēlienā.