Tiešsaistes koncetrs

Datums: 21.12.2020 Tiešsaistes koncetrs "Ziemassvētki apkārt zemeslodei"

17.dcembrī visi 1.-12.klašu skolēni tika ierauti Ziemassvētku noskaņās, baudot izzinošu tiešsaistes koncertu "Ziemassvētki apkārt zemeslodei". Šīs koncertprogrammas veidotāji koncertstāstā mūzikas valodā atklāja daudzveidīgas Ziemassvētku tradīcijas visā pasaulē. Daudz skolā (un ne tikai skolā) runājam par mūsu, latviešu, Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām. Par tradicionālo svētkos un dažādām mūsdienu inovācijām svētkos. Mēs godā turam savas tradīcijas, tās cenšamies ievērot, stiprināt mūsu ğimenēs, bet, ar koncertstāsta palīdzību, uzzinājām, ka Ziemassvētki Portugālē, Austrālijā un Argentīnā nebūt nav tādi paši kā Latvijā. Koncertstāstu papildināja īpaši šai programmai sagatavoti videomateriāli.

Koncertlekcijā piedalījās dziedātājs Mikus Abaroniņš un multiinstrumentāliste Arta Abaroniņa (čells, basģitāra, klavieres).

Ziemassvētku koncerts skolēniem un viņu ģimenēm dāvāja svētku sajūtu. Lūk, dažas no skolēnu rakstiskajām atsauksmēm:

* Man ļoti patika vakardienas koncerts, tas lika dziedāt līdzi, ienesa man svētku sajūtu sirdī, kuru šobrīd ir grūti sajust. Šie cilvēki paši likās jauki un runāja maigā tonī, kas deva sirsnīgu sajūtu par to, ka ir tādi cilvēki, kuri vēlas ienest citiem Ziemassvētku sajūtu sirdī un iepriecināt citus.

* Koncerts patika, uzzināju daudz ko jaunu par Ziemassvētku tradīcijām citur pasaulē.

* Man ļoti patika koncerts,bija interesanti skatīties!

* Koncerts bija ļoti labs. Interesants scenārijs koncertam. Man sagādāja ļoti labas Ziemassvētku sajūtas.

* Koncerts bija ļoti jauks, interesants. Varēja padziedāt līdzi, kā arī padejot. Es izbaudīju šo koncertu, kā arī tas pavedināja uz Ziemassvētku sajūtām. Man ļoti patika šis koncerts! Un bija ļoti forši, kad beigās skanēja dziesma 'Svētki Ledus Pilī'.

* Man patika koncerta doma, ka izceļo pasauli un izzina, kā citur svin Ziemassvētkus. Taču Ziemasvētku noskaņa īsti nebija, man nebija sajūta, ka skatos koncertu, bet vienkārši youtube video.

* Ļoti jauks un izzinošs koncerts!

Koncerts bija jauks, izveidoja tādu siltu Ziemassvētku noskaņu. Uzzināju, ka  uz Ukrainu nebraukšu, jo viņiem patīkot zirnekļi. Biju lepna, kad varēju atbildēt uz jautājumu par P. Čaikovski.

Lai ikvienā ģimenē Ziemassvētkos ienāk prieks, sirsnība un labestība!

Foto iesūtīja 2.klases skolnieces mamma