Vidusskolēni dodas uz izrādi

Datums: 23.12.2019 Vidusskolēni dodas uz izrādi "Purva bridējs ugunī"

Gatavošanās pasākumam notika literatūras stundās, jo šī izrāde ļoti tieši attiecas uz latviešu literatūras klasiķa R.Blaumaņa daiļradi. Skolēni vidusskolas laikā lasījuši un analizējuši R.Blaumaņa noveles “Purva bridējs” un “Salna pavasarī”, kā arī lugu “Indrāni”, taču, gatavojoties izrādes apmeklējumam, noskatījās zīmīgākos filmas "Purva bridējs" fragmentus, skolotājam komentējot spilgtākās epizodes, kā arī izpētīja Liepājas teātra mājas lapā publicēto informāciju par izrādi. Svarīgi bija skolēniem uzsvērt, ka izrāde būs mūzikls, ka saturs tiks izstāstīts netradicionālā formā.

Pēc izrādes, analizējot redzēto, raisījās ļoti spraigas, interesantas sarunas gan par "blaumanisko" saturu, gan aktierisko meistarību, gan scenogrāfiju, kas liecināja par izrādes spēcīgo ietekmi uz skolēniem. Skolēni ir guvuši ļoti lielu emocionālo pārdzīvojumu, piedzīvojuši iespēju izlasīto daiļdarbu redzēt aktieru sniegumā, papildus guvuši izpratni par simbolu nozīmi literārā darbā un par mūzikas ietekmi pārdzīvojuma radīšanā.

Skolēni ļoti augstu novērtēja aktieru meistarīgo sniegumu, vēlējās dalīties iespaidos par skatuvisko noformējumu, tērpiem un gūtajām emocijām. Daudzus skolēnus teātris ar šo izrādi ir ieinteresējis, tas liek ticēt, ka nākotnē šie skolēni būs atvērti teātrim .

IMG_20191107_201058