Datums: 13.03.2024
Pedagogu darbs skolēnu brīvlaikā
12. martā pedagogi pidalījās pieredzes darbnīcā „Noderīgas aktivitātes ikdienas mācību procesā un skolēnu projektu darbā, lai sekmētu skolēnu un plašākas vietējās kopienas pilsonisko kompetenci.”
Skolēnu pavasara brīvdienās pedagogiem ir iespēja pilnveidot savu pedagoģisko darbu, piedaloties dažādos ar profesionālo darbu saistītos semināros. 12. martā Nīcas vidusskolā notika Izglītības attīstības centra projekta "SATIKT" ietvaros pieredzes darbnīca „Noderīgas aktivitātes ikdienas mācību procesā un skolēnu projektu darbā, lai sekmētu skolēnu un plašākas vietējās kopienas pilsonisko kompetenci.” Projekta mērķis ir stiprināt demokrātiju un pilsoniskās sabiedrības ilgtspēju, paaugstinot pedagogu un jauniešu izpratni par pilsonisko sabiedrību, prasmi īstenot iekļaujošas pilsoniskās līdzdalības aktivitātes un sociāli atbildīgi pārstāvēt vietējo kopienu cilvēku tiesību ievērošanu.
Projekta „SATIKT” pieredzes darbnīcas ideja ir skolu pāru mācības, kurā projektā iesaistītā Liepājas Liedaga vidusskolas komandas pedagogi dalījās pieredzē par pilsonisko līdzdalību kā iespēju iedzīvotāju darbošanās sev un sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā, par dzīves kvalitātes un kartēšanas metodes paņēmienu un dažādām metodēm kādas sabiedrības grupas izpētē. Darbnīcas laikā notika diskusijas par aktuāliem cilvēktiesību jautājumiem, par jauniešu un vietējās kopienas iespējām līdzdarboties pašvaldības darbā.
Dažas no Nīcas vidusskolas pedagogu atsauksmēm pēc pieredzes darbnīcas:
1. Bija interesanti atsvaidzināt zināšanas un iegūt jaunas par jauniešu tiesībām, noderīgi mācību materiāli, praktiski piemēri un izzinoši uzdevumi, ko varēs izmantot audzināšanas stundās.
2. Tā bija iespēja paskatīties uz it kā labi zināmām lietām no cita skatu punkta un pārdomas par to, cik šaura robeža ir starp diskrimināciju un cilvēka viedokli.
3. Īpaši atcerēsimies par latviešu tautas teicienu savienošanu.
4. Mēs esam visai laimīga sabiedrība!
No Izglītības attīstības centra īpašs paldies Nīcas vidusskolas administrācijai un pedagogiem par atsaucību!
Plašāka informācija par projektu pieejama: https://www.iac.edu.lv/projekti/aktualie-projekti/new-project-page/ (Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/104/19)
Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
13. martā pedagogi piedalās metodiskā dienā, kuru vada Ivita Pelnēna - "Solo taksonomija ikdienas mācību procesā".