Jauna citāda izstāde skolas muzejā

Datums: 10.11.2021 Jauna citāda izstāde skolas muzejā


Jau tradicionāli novembrī Nīcas vidusskolā atzīmē Tēvzemes nedēļu. Tā iesākas ar Lāčplēša dienas svinībām un noslēdzas ar svecīšu aizdegšanu pie skolas vai tās logos 18. novembrī.

Jaunā digitālajā vidē tapusī skolas vēstures muzeja  izstāde “LATVIJAS VALSTS SVĒTKU NEDĒĻA FOTOGRĀFIJĀS” skatītājam sniedz nelielu ieskatu bagātajā nedēļas norisē daudzu gadu garumā. Ne viss  savulaik ir fotografēts, palikušas tikai rakstītas piezīmes skolas vēstures muzejā.

Izdekorētas klases un skolas gaiteņi, zīmējumi un dzejoļi, kolāžas un instalācijas, daudzas tikšanās ar zināmiem Latvijas ļaudīm, muzeju un teātra izrāžu apmeklējumi, sporta un dziesmu sacensības, tā varētu vēl un vēl turpināt. Patiesi ar notikumiem bagāta nedēļa! Katru gadu svētku nedēļa ir īpaša, taču nemainīgas paliek tradīcijas – 11. novembrī Brīvības cīnītāju godināšana Nīcas pagasta kapsētās un lāpu gājiens, skolēnu veidotais svētku koncerts un 18.novembrī izgaismotie skolas logi. Par minētajām  tradīcijām tad arī stāsta jaunā citādā izstāde.

2021.2022.m.g. (2)

Sandra Pankoka

Nīcas vidusskolas vēstures muzeja vadītāja