Datums: 22.03.2021 Telpiskie audiostāsti “Mūzikas izlaušanās”


Mūzikas stundās 1.-3.klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar telpiskajiem audiostāstiem “Mūzikas izlaušanās”, kas ierakstīti īpašā 8D skaņas formātā, kas klausītājam rada telpisku jeb klātesošu sajūtu. Audiostāstam ir septiņas sērijas, katra apmēram 5–7 minūšu garumā. (Katrā sērijā piedalās dažādi mūzikas instrumenti, tā ļaujot klausītājam iepazīt vairāk nekā 10 instrumentu unikālo skanējumu un raksturu. Akordeons ar nošu pulti ir iesprūduši kādā nepazīstamā telpā. Vai tā ir mūzikas skola? Un kā izkļūt no tās? Sērijas ritēs viena pēc otras, līdz mūzikas instrumenti atklās, ka ir iesprostoti komponista galvā un ka vienīgais atrisinājums ir sakomponēt jaunu skaņdarbu. Vai tas viņiem izdosies?)

Klausoties audiostāstus, skolēniem bija jāatrod atbildes uz jautājumiem, ar kuriem iepazinās pirms audiostāstu klausīšanās. Tika iepazīti dažādi mūzikas instrumenti un to skanējums. Vērtīga bija šo audiostāstu izmantošana, lai attīstītu, uzlabotu uzmanības noturēšanu,  koncentrēšanās spējas, spēju ieklausīties, kā arī izprast un uztvert visa stāsta domu.

No pirmklasnieku atziņām:

  • Man viss patika, jo bija interesanti. Es uzzināju, kādi ir mūzikas instrumenti, un kas ir orķestris.
  •  Man patika audiostāsti. Patika, ka instrumenti sākumā nesaprata, kur atrodas,bet beigās visi saprata, ka ir komponista domās. Komponists mēģināja sacerēt jaunu dziesmu. Instrumenti to stāsta beigās saprata, un sāka visi spēlēt.
  • Patika, ka iekrita orķestra bedrē. Atpazinu marakasu, klavieres. Notis lidoja pa gaisu. Par ko bija stāsts? Nezinu... Domu vēl neizpratu.
  •  Man šis stāsts patika.Uzzināju, kādi bija mūzikas instrumenti. Uzzināju,ka blokflauta ir senākais instruments.
  •  Es uzzināju daudz jaunus mūzikas instrumentus. Man patika šie stāsti. Man patīk, kā skan arfa.
  •  Man patika klausīties stāstus.
  • Man patika klausīties, kā skan dažādi instrumenti. Man ne pārāk patika, ka instrumenti runāja, tas nav pa īstam, varēja kāds cilvēks stāstīt nevis instrumenti. Man bija žēl klavierītes. Man patika pēdējā mūzika, ko uzrakstīja pašās beigās.


Audiostāstu autore ir rakstniece Agnese Vanaga. Audiostāstus ir ieskaņojis komponists, mūziķis Kārlis Auzāns.