27.11. pie mums viesojās RTU Liepājas akadēmijas humanitāro un mākslas zinātņu centra un Tallinas Universitātes Igauņu valodas centra pārstāvji. Pārstāvji vēroja 1 stundu sākumskolā pie skolotājas Ilvas Rasas un pamatskolā pie skolotājas Ingunas Lībekas. Kopīgi diskutējām par latviešu un igauņu valodas mācīšanas kopīgajiem un atšķirīgajiem faktoriem skolēniem, kuriem ir cita dzimtā valoda.
23. novembrī Liepājā norisinājās Jauno šahistu turnīrs. Pirmo reizi iesācēju grupā spēkus izmēģināja Karmena Digna Glūzda, Mikus Bogdans un Kristians Pudāns, kā arī jau vairākkārt dažādos turnīros startējusī Līga Pļavniece. Šoreiz uzvaras dieviete uzsmaidīja Līgai un Karmenai, pasniedzot viņām zelta un bronzas medaļas.
Šodien 21.15.2024. Latvijas Okupācijas muzejā notika projekta "Esi Līderis!" konkursa "...Brīvības garu nevar nokaut" finālistu apbalvošana. Vidusskolēnu grupā 2. vietu ieguva Katrīna Filaka. Vairāk lasi rakstā
21.novembrī 8.a un 8.b klase karjeras dienā devās uz Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldi iepazīt muitas darbinieku ikdienu. Pēc tam devāmies uz Liepājas "Jauniešu māju", kur iepazināmies ar darbiniekiem un piedāvātajām iespējām tur. Katrai klasei bija savs laiks klases kolektīva saliedēšanai. Dienu noslēdzām "Wolftrike Drift Arena".
21.11. 12. klases skolēni, kas apgūst Bioloģija II kursu, kopā ar Liepājas Valsts ģimnāzijas skolēniem devās izzinošā mācību ekskursijā uz Rīgu. 12. klases jaunieši saka paldies bioloģijas skolotājam Feliksam Rekovičam par šo iespēju.
20. novembrī 5. klasēm bija savādāka dabaszinību stunda. Skolēniem, veidot dažādus kompozītmateriālus un testēt to izturību, mācīja asociācijas "Latvijas Koks" pārstāvis Kārlis Dzelzītis. 10.- 12.klašu skolēni praktiski pētīja, kā var noteikt lapu koku un skuju koku skaidu proporcijas granulās. Pārrunāja, kādas skaidas labāk izvēlēties apkurei.
20. novembrī Nīcas vidusskolā pie vidusskolēniem viesojās Dr. hist., LU Latvijas vēstures institūta pētnieks Uldis Neiburgs, kurš pastāstīja par Jāņa Kureļa un viņa vadīto grupu - kureliešiem Otrā pasaules kara laikā.Kāpēc kurelieši ir svarīgi latviešiem? Viņi bija tie, kuri iestājās pret abām okupācijas varām. Kurelieši cīnījās par Latvijas neatkarību.
11.novembrī 11. un 12. klases skolēni mācību procesa ietvaros kopā ar Agitu Mači un Elīna Tapiņu, devās mācību ekskursijā uz Liepāju, kur Gunta Beļska pavadībā devāmies iepazīt Liepājas speciāli ekonomisko zonu (LSEZ). G. Beļskis ir LSEZ biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītāja vietnieks un gan pastāstīja, gan parādīja lielu daļu LSEZ teritoriju.
Lāčplēša diena - 11. novembris – par Latvijas neatkarību kritušo karavīru piemiņas diena, kas īpaši atzīmē Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku 11.11.1919. Arī mūsu novada iedzīvotāji deva savu artavu, par to mēs godinām viņus un citus karavīrus, dodoties Lāpu gājienā.
Ik gadu, atnākot rudenim, 9. klases dodas uz Sikšņu Ozolmežu kapsētu, kur sakopj Nīcas vidusskolas pirmā direktora Jāņa Cēbera kapa vietu. Šogad 9.a klase kopā ar klases audzinātāju čakli pastrādājusi.
Paldies par vēlmi iesaistīties, cienīt nekur nerakstītās tradīcijas un ieguldīto darbu!
9. novembrī Talsu Valsts ģimnāzijā norisinājās Rudens čempionāts šahā, kas pulcēja 75 jaunos šahistus no Talsiem, Kuldīgas, Ventspils, Liepājas, Grobiņas, Rucavas un Nīcas. Iesācēju grupā, Līga Pļavniece un Sameds Orlando Mole. Meiteņu konkurencē Līga ieguva bronzas medaļu. 3.sporta klašu grupu pārstāvēja Ēvalds Ate. Paldies šaha skolotājai Aijai Dejus! Vairāk lasi rakstā!