Tuvojas Ziemassvētki. Labo darbu laiks. Nĩcas jauniešu centrs aicina iesaistīties akcijā "Palīdzēsim kepaiņiem", lai atbalstītu dzīvnieku aizsardzības biedrību "Liberta". Līdz 20. decembrim atstāj savu dāvanu kepaiņiem, un dod mīlestības sajūtu četrkājainajiem draugiem. Dāvanas var atstāt Nīcas jauniešu centrā un skolas foajē pie dežurantes.
30. novembrī, Otaņķu tautas namā Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis atzīmēja 60. gadu jubileju, aicinot arī mūsu skolas folkloras kopu " Rakari" pastāstīt par savu darbību. Domāts, darīts. Folkloras kopa bija klāt. Paldies folkloras kopas "Rakari" dalībniekiem un skolotājām Solveigai Mačiņai un Indrai Štubei.
29.11. pie 11. un 12. klases skolēniem viesojās mūsu skolas absolvente Laura Vecbaštika. Laura stāstīja par Vītolu fonda stipendiju, studiju iespējām RTU un sniedza ieskatu studenta dzīvē.
29. novembrī, 9. klases Ziemassvētku kaujas muzejā piedalījās izzinošā, saliedējošā nodarbībā " Latviešu strēlnieks Ziemassvētku kaujās", kur tikai mazliet nojaust varēja par savu tā laika vienaudžu ikdienu ierakumos.
28. novembrī turpinot sadarbību ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, četri 11.klases skolēni izmēģināja savas prasmes tulkošanas konkursā "Juvenes Translatores". Konkurss tiek rīkots, lai popularizētu un aktualizētu tulkošanas nozīmi svešvalodu apguvē, kā arī dod iespēju talantīgajiem skolēniem pārbaudīt savas spējas.
27.11. pie mums viesojās RTU Liepājas akadēmijas humanitāro un mākslas zinātņu centra un Tallinas Universitātes Igauņu valodas centra pārstāvji. Pārstāvji vēroja 1 stundu sākumskolā pie skolotājas Ilvas Rasas un pamatskolā pie skolotājas Ingunas Lībekas. Kopīgi diskutējām par latviešu un igauņu valodas mācīšanas kopīgajiem un atšķirīgajiem faktoriem skolēniem, kuriem ir cita dzimtā valoda.
23. novembrī Liepājā norisinājās Jauno šahistu turnīrs. Pirmo reizi iesācēju grupā spēkus izmēģināja Karmena Digna Glūzda, Mikus Bogdans un Kristians Pudāns, kā arī jau vairākkārt dažādos turnīros startējusī Līga Pļavniece. Šoreiz uzvaras dieviete uzsmaidīja Līgai un Karmenai, pasniedzot viņām zelta un bronzas medaļas.
Šodien 21.15.2024. Latvijas Okupācijas muzejā notika projekta "Esi Līderis!" konkursa "...Brīvības garu nevar nokaut" finālistu apbalvošana. Vidusskolēnu grupā 2. vietu ieguva Katrīna Filaka. Vairāk lasi rakstā
21.novembrī 8.a un 8.b klase karjeras dienā devās uz Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldi iepazīt muitas darbinieku ikdienu. Pēc tam devāmies uz Liepājas "Jauniešu māju", kur iepazināmies ar darbiniekiem un piedāvātajām iespējām tur. Katrai klasei bija savs laiks klases kolektīva saliedēšanai. Dienu noslēdzām "Wolftrike Drift Arena".
21.11. 12. klases skolēni, kas apgūst Bioloģija II kursu, kopā ar Liepājas Valsts ģimnāzijas skolēniem devās izzinošā mācību ekskursijā uz Rīgu. 12. klases jaunieši saka paldies bioloģijas skolotājam Feliksam Rekovičam par šo iespēju.
20. novembrī 5. klasēm bija savādāka dabaszinību stunda. Skolēniem, veidot dažādus kompozītmateriālus un testēt to izturību, mācīja asociācijas "Latvijas Koks" pārstāvis Kārlis Dzelzītis. 10.- 12.klašu skolēni praktiski pētīja, kā var noteikt lapu koku un skuju koku skaidu proporcijas granulās. Pārrunāja, kādas skaidas labāk izvēlēties apkurei.
20. novembrī Nīcas vidusskolā pie vidusskolēniem viesojās Dr. hist., LU Latvijas vēstures institūta pētnieks Uldis Neiburgs, kurš pastāstīja par Jāņa Kureļa un viņa vadīto grupu - kureliešiem Otrā pasaules kara laikā.Kāpēc kurelieši ir svarīgi latviešiem? Viņi bija tie, kuri iestājās pret abām okupācijas varām. Kurelieši cīnījās par Latvijas neatkarību.